Andulasyon Terapi

 

Andulasyon Terapi

 

Vücudumuz sistemlerden oluşan biyolojik bir makinedir. Her bir sistemin optimal çalışması sağlığın temelini oluşturur.

Andulasyon Terapi tıbbi kızıl ötesi derin ısınma ve geniş frekans aralığında dokularda biyolojik rezonans titreşimlerini kullanarak vücuttaki sistemlerin optimal çalışmasını destekler.

Temel olarak 5 biyofiziksel çalışma prensibi vardır:

  1. Vibrasyon ve ısının etkisiyle kan dolaşımının düzenlenmesini destekler. Böylece daha iyi bir kan dolaşımı vücudun oksijenlenme süreci iyileşir.
  2. Lenf akışının uyarılması, vücutta önemli bir diğer sistem olan lenfotik sistemin çalışmasını destekler. Toksinlerin taşınmasından, vücut sıvı dengesinden sorumlu bu sistemin desteklenmesi ile ödem atımı sağlanır. Vücudun doğal detoksifikasyonu gerçekleşir. Bağırsak hareketleri desteklenir. Lenf sistemi aynı zamanda bağışıklık sisteminin de önemli bir parçasıdır.
  3. Lenf ve kan dolaşımı desteklendiği için hücrelerin ATP üretimi, kolajen yapımı artarak daha iyi çalışan bir metabolizma, daha sağlıklı dokular ve daha sıkı bir cilt için ortam oluşturulmuş olur.
  4. Sistemlerin çalışması desteklendikçe endorfin salınımı da desteklenir. Böylece ağrılar azalır, hareketlilik artar, daha enerjik keyifli bir yaşam için destek verir.
  5. Tüm bu etkilerle stres azalır, gerginlik azalır, daha kaliteli uyku daha az yorgunluk hissi oluşur.

 

Yeterli ve dengeli beslenerek, fiziksel olarak aktif olarak, kaliteli uyku ve stresten uzak durarak daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebiliriz. Andulasyon terapi dolaşım sistemi, lenf sistemi ve sindirim sisteminin çalışmalarını destekleyerek kaliteli yaşama ulaşmanızı sağlar. Ayrıca çeşitli sağlık sorunlarının sebep olduğu ağrıları da hafifleterek tedavi sürecinizi destekler.

Andulasyon terapi, Kilo kontrolü sürecinde doğru beslenme programı ile verdiğiniz kiloların ödem, bağırsak hareketlerindeki azlık yada toksifikasyon sebebiyle sekteye uğramasını da engeller. Ayrıca kilo kaybı sürecinde sıkılaşmanızı destekler. Stresinizi azaltarak, uyku düzeninizi destekleyerek motivasyonunuzu artırır.
 

 

FAYDALARI

Bütünsel incelme
Dengeli kilo kaybı
Daha az stres
Sağlıklı defakasyon
Derin gevşeme
Aktif metabolizma
Yüksek enerji
Ödem ve toksin atımı
Kaliteli uyku
Artan yaşam kalitesi


Kullanım Alanları

Ağırlık Yönetimi -Sağlık Yönetimi

Kireçlenmeye Bağlı Ağrı- Eklem Ağrıları- Romatizma Ağrıları

Boyun Bölgesi Ağrıları-Sırt Ağrıları- Stres Ağrıları

Uykusuzluk       

Huzursuz Bacak Sendromu

Fibromiyalji

Parkinson

Bütünsel Sıkılaşma

Bel Fıtığı

 

Programlar

Isıtma ve iyi hissetme programı

Kasların gevşemesi için gerekli olan ısınmayı sağlamaktadır. Ağır bir aktivite öncesinde yapılması durumunda krampların oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

Derin kasların andulasyonu ve zindelik

Kas gerginliklerini dindirir. Zindelik verir, metabolizmayı uyarır. Fiziksel olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar vücudunuza enerji verir

Lenf sisteminin uyarılması

Lenf sisteminin uyarılması vücutta önemli olumlu değişikliklere yol açar. Metabolik atıklar vücuttan uzaklaşır, detoks işlemleri aktive olur, asidik olan ortam nötr konuma dönüşür, venöz geri akış desteklenmiş olur ve selülit oluşması engellenir.

Relaksasyon

Vücutta derin gevşeme sağlanır. Birikmiş stres kolayca atılabilir, vücudun kendini onarması için enerji kazanılır. Bunun sonucunda uyku bozukluklarında önemli düzelmeler ortaya çıkar.

Ayakta refleksolojik uyarı

Bacak ve ayaklarda kan dolaşım bozukluklarının düzeltilmesine ve bu bölgelerde ortaya çıkan ağrıların azaltılmasına destek olur. Kan ve lenf dolaşımının hızlanmasını ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini destekler.

Kronik Bel ve Sırt rahatsızlıkları

Omurga bölgesinden kaynaklanan kronik ağrılar ve syatik yakınmaların azaltılmasına destek olur.

Boyun bölgesi kasılmaların gevşetilmesi

Gerilim tipi baş ağrıları, migren ya da omuz ağrılarına bağlı boyun bölgesindeki kasılmaların giderilmesine yardımcı olur.

Kısıtlanmış Eklem hareketlerinin açılması

Kireçlenme, romatizmal hastalıklar ve osteoporoz nedeniyle kısıtlanmış eklem hareketlerinin geri kazanılmasına destek olur.

Derin kısa uyku

Tükenmişlik sendromu riskini ve mevcut stres durumunu dengeleyerek hızla rahatlama sağlayarak ortadan kaldırmaya destek olur.

Metabolizmanın aktivasyonu

Vücut sıvılarını aktive eder. Metabolizmanın aktive olmaso ile vücutta önemli pozitif değişimler olur. Bacaklardaki ödem azalır, sindirim sorunları ortadan kalkar ve kilo verilmesine destek olur.

Spor sonrasında vücudun rejenerasyonu

Sportif aktiviteler ve bedenen yapılan ağır işlerden sonra beklenen kas ağrıları metabolik atıkların ortamdan uzaklaştırılması ile ortadan kalkar.

Karın bölgesi ve Bölgesel incelme

Uygun frekanslar seçilerek sindirim zorluğu çekenlerde barsak aktivitesi artırılır. Mide kasları uyarılır, iç organların etrafında bulunan yağların azalmasına yol açacak enflamasyon (dokusal yangı) sorununun kontrol altına alınmasına destek olur.

Derin gevşeme

Uyku sorunu olanlar, halsizlik ve yorgunluk belirtileri gösteren kişilerde vejetatif sinir sistemi üzerinde pozitif etki ortaya çıkarır. Tıpkı meditasyon yaparcasına rahatlama sağlayarak stresin azalmasına destek olur.

Kalp-damar sistemi üzerinde olumlu etki

Kalp ve damar sistemi üzerinde pozitif etkisi vardır. Bozulmuş kan dolaşımını yeniden düzenler. Bu da vücut için elzem olan oksijenin gerekli yerlere dağılmasına destek olur.

Şiddetli akut ağrılarla mücadele

Bel ve baldırda şiddetli kasılmayla seyreden akut ağrıların hafiflemesine destek olur.

Uyku bozukluklarının önlenmesi

Günlük yaşamın getirdiği gerginlikler sonucu ortaya çıkan uyku bozukluklarında belirgin yararlar sağlanmasına yardımcı olur.

Dokulardaki kasılmaların gevştilmesi

Farklı katmanlarda bulunan vücut dokularında oluşmuş olan her çeşit blokajı gevşeterek kasılmaların ortadan kalkmasına yardımcı olur

Stresle baş edebilme

Nöro-vejetatif sistemdeki defansı azaltmak suretiyle stres yapan faktörlere karşı vücutta tölerans gelişmesine yardımcı olur. Böylece stresle mücadele edebilme kabiliyetimizin artmasına destek olur.