Diyetisyen Eda YAKIN (Eryaman)

Eda YAKIN (Eryaman)

Lise eğitimimi İzmir’de tamamladıktan sonra 2015 yılında Hacettepe Üniversitesinde lisans eğitimime başladım. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Bölümümde Beslenme ve Diyet Topluluğu ve Hacettepe Gastronomi Topluluklarının yönetim kurullarında görev aldım. Öğrenimim boyunca Doğa Güzellik Merkezi, Yıldız Yemek Hizmetleri, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniverstesi Hastanesi ve İsmail Ulucan Aile Sağlığı Merkezi’nde mesleki deneyimlerde bulundum.

 

Lisans eğitimimi tamamlarken “Kombucha Çayı ve Sağlık Etkileşimi” konulu bir seminer ve “Çevresel Bir Etmen Olarak Müziğin Besin Alımına Etkisi” konulu tez hazırladım. 

 

2019 yılında Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Gıda, Metabolizma ve Klinik Beslenme dallarında yüksek lisans eğitimime başladım. Eğitimimi tamamlarken “Non-alkolik Yağlı Karaciğer Hastalığının Metabolik Sendrom, Fruktoz Tüketimi, Çinko, Selenyum ve Bakır ile İlişkisi” konulu bir seminer hazırladım. Bitirme tezimi ise “Covid-19 Salgını Sonrası Yetişkin Bireylerde Oluşan Beslenme ve Yaşam Tarzı Tutumundaki Değişikliklerin İncelenmesi” olarak tamamlamak üzereyim.

 

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.
CANLI DESTEK