Hakkımızda

        Çalışma yöntemi olarak, iki hizmeti bir arada veriyoruz.

      İlk olarak, merkezimizde her hafta yüz yüze görüşme yapıyoruz. Profesyonel vücut analiz cihazımız ile her hafta yağ, kas, su, iç yağlanma, metabolizma yaşınızı analiz ederek haftamızı değerlendiriyoruz. Bunlara göre her hafta diyet programımızı değiştiriyoruz.
      Kilo alımına sebep olan davranışlar tespit edilerek, kilo vermenize yardımcı davranış değişiklikleri ve tavsiyeleri her hafta ekleye ekleye sonuca doğru hızla ilerliyoruz.
      İkinci olarak da, web sitemizde size bir kayıt oluşturuyoruz. Burada bulunan” Besin Bilgi Bankamız” aracılığıyla siz yediğiniz besinleri sayfanıza kaydettiğinizde; söz konusu besinlerden ne kadar enerji, yağ, protein, karbonhidrat, kolesterol aldığınızı, oluşan grafikler ve tablolar yardımıyla limitlerinizi geçip geçmediğinizi ya da nasıl bir beslenme yaptığınızı görebiliyorsunuz. Böylece besinler hakkında farkındalığınız ve motivasyonunuz artıyor.
      Günlük olarak bu besin tüketimlerinizi değerlendirerek sizi motive edici yönlendiriyoruz.

  İNTERAKTİF DİYET nedir?
    İnternet ortamında özgün tasarımlı, online çalışan, Diyetisyen ve Danışanın birlikte yürüttüğü kişiye özel gerçek diyet uygulama sistemidir. Gerçek diyet; Bilime dayalı, kişinin yaşına, boyuna, cinsiyetine, ideal ya da hedef kilosuna, sağlık durumuna ve beslenme alışkanlığına göre kişiye özel hazırlanan diyettir. Kişinin sağlığına zarar verebilecek bilim dışı popülist yöntem ve uygulamalar içermemelidir.
    Sistemimiz toplam kalite parolası ile hastalık ve zayıflama diyet programlarında hedef odaklı tasarlandı. Tecrübelerimiz doğrultusunda diyetin hedefe ulaşması için gerekli bilgi, eğitim, motivasyon, danışan oto-kontrolü, diyetisyen kontrolü, günlük kendi mönünü planlama, iletişim gibi tüm ayrıntılar bir araya getirildi.
    Sistemimizi farklı kılan, “ölçemediğiniz bilgiyi yönetemezsiniz” ilkesine göre oluşturulan besin bilgi bankası ve bu bilgi bankasının kullanım yöntemidir. Ayrıca her bir üyenin sorumlu diyetisyeni, kontrolör diyetisyeni ve doktoru bulunmaktadır.
    Besin bilgi bankası, tüm besinlerin yenilebilen 100 gramlarındaki kalori, kolesterol, protein, yağ ve karbonhidratların sayısal miktarlarını içermektedir. Aynı zamanda her bir besinin ayrı ayrı değişim miktarı ve kaşık, bardak, kase gibi basit ölçülerdeki karşılıkları mevcuttur. Yine her bir besin için bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz bilgi, uyarı, fayda-zarar veya tavsiyeler bulunmaktadır.
    Her üyenin kendine ait Diyeti, Limit Tablosu, Besin Öğesi Limit Grafikleri, Günlük Besin Tüketim Tablosu ve Kilo-Gün grafiği vardır.
    Yenilen yiyecekler besin bilgi bankasından kolayca bulunarak yenilen miktar gram olarak işaretlendiğinde, o besinden alınan kalori, kolesterol, protein, yağ ve karbonhidrat değerleri hesaplanmakta ve her bir besin öğesi toplanarak grafiklere, limit tablolarına yansımaktadır. Bu grafik ve limit tabloları beslenme durumunuzu, verilen limitler içinde kalıp kalmadığınızı sayısal ve görsel olarak göstermektedir. Kişi verilerini anlık takip ederek oto-kontrol sağlıyabilmektedir.
    Tüketilen besinlerin sisteme online işlenebilmesinin yanında, Danışanlarımız " Besin Bilgi Bankası" yardımıyla limitlerine uygun olarak kendi günlük mönüsünü planlıyabilmektedir. Böylece danışanlarımız kendi planladıkları diyete daha fazla sadık kalabilmekte ve kalori limit aşımı ya da yetersiz beslenme gibi diyet programını olumsuz etkileyici durumları berteraf edebilmektedir.

  Ankara Dışındaki Üyeler İçin Diyet Çalışma Sistemimiz

        1.     Üyelik formu mümkün olduğunca ayrıntılı doldurulur.

2.     Üyelik girişi yapılarak üyelik bilgilerim sekmesindeki “yaşam stili anketi” doldurulur.
3.     "İletişim" kısmımızda yer alan form "premium üyelik" işaretlenerek gönderilir.
4.     Bu aşamalardan sonra diyetisyenimiz üyelik formundaki bilgileri inceleyerek üyeye hangi kilo hedefine ne kadar sürede ulaşabileceğini anlatarak paket önerisinde bulunur. Bu ön görüşme ile uygulanacak diyetin süresi belirlenir.
5.     Muhasebe personelimiz ücret ödenmesine yardımcı olur.
6.     Beslenme alışkanlığınızı tespit etmek için gerekirse üyenin sistemi kullanması başlatılır ve besin tüketim verileri 3 gün takip edilir.
7.     İstenirse Aile Hekimliği’nde veya bir hastanede tam kan ve hormon tahlili yaptırılarak muayene olunabilir. Tahlil sonuçları ve doktor görüşleri "üyelik bilgileri" kısmındaki forma kolayca işlenerek üyenin sağlığı hakkında daha güncel bilgi edinilir.
8.     Üyelik formundaki bilgiler, besin tüketim bilgileri, yaşam stili anketi ve muayene sonuçlarına göre üyenin diyeti ve örnek mönüsü hazırlanır.
9.     Hazırlanan diyet üye sayfasına işlenir ve diyetisyen tarafından hazırlanan diyet ile ilgili tüm bilgi ve eğitim yüz-yüze veya üyeye uygun iletişim araçlarından birisi ile verilir.
10.   Üye diyet doğrultusunda yaptığı besin tüketimlerini sayfasına işlemeye devam eder.
Yaşam stili anketinde belirtilen kişinin kilo almasına sebep olan etmenler diyetisyeni ile birlikte çözüme ulaştırılır.
11.   Üye diyeti ile ilgili soru veya yardım ihtiyacı için web içi mesaj sistemi ile diyetisyenine hızlı ve ücretsiz mesaj gönderebilir.
12.   Üyenin verileri günlük olarak diyetisyeni tarafından değerlendirilerek sonucu rapor halinde web içi mesaj ile iletilir.
13.   Üyenin diyetinde yapılması gerekli olası düzenlemeler diyetisyen tarafından değerlendirilerek yapılan ücretsiz düzenleme üyeye bildirilir
 

    İNTERAKTİFDİYET sisteminin avantajları;
* Zayıflama veya Hastalık Diyet programı kişiye özel hazırlanır.

* Diyetisyen ve danışan diyet programını birlikte yürütür.

* Besin tüketimlerinizi internetten online işleyerek oto- kontrol ve motivasyon sağlayabilirsiniz.

* Günlük kendi mönünüzü planlıyabilir ve limitlerinizi geçmeden dengeli ve sağlıklı beslenebilirsiniz

* Diyet programınızı bilinçli yapmanız için ayrıntılı bilgi ve diyet eğitimi içerir.

* Günlük diyetisyen kontrolü yapılırak Diyetisyeninizi her zaman yanınızda hissedersiniz.

* Diyetisyen kontrolü için yol masrafı ve zahmeti, zaman kaybı yaşanmaz.

* Aile hekiminize veya doktorunuza kendileri de gerek görür ve isterlerse vereceğimiz yetki ile internet üzerinden beslenme verilerinizi kontrol ettirebilirsiniz.

* Diyetiniz ihtiyaca göre ücretsiz güncellenir.

* Web içi mesaj sistemi ile hızlı ve ücretsiz iletişim sağlanır.

© 2011 İnteraktif Diyet - Tüm Hakları Saklıdır.